Soutěž školních časopisů

Soutěž školních časopisů

Celorepubliková soutěž školních časopisů je postupová soutěž. Je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády. Ať už v podobě školních periodik nebo klubových či oddílových. Pro účast v celorepublikové části soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem, které je organizováno pro každý kraj. Soutěž je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V roce 2016 organizujeme již desátý ročník soutěže.

Výsledky soutěže za rok 2016

Výsledková listina 2016

Reportáž z vyhlášení je zde.

Celostátní setkání finalistů soutěže „Školní časopis roku 2016“

Vyhlášení proběhne ve dvou dnech. Ve čtvrtek 1. prosince pro zástupce redakcí ze základních škol a v pátek 2. prosince pro zástupce ze středních škol. Pozor v letošním roce je změna!

Ve čtvrtek se setkáme na Střední škole polytechnické v Brně, na ulici Jílové 36g v aule školy.

V pátek se setkáme na Fakultě sociálních studií, Joštova 10, Brno v aule školy.

V rámci slavnostního vyhlášení proběhne setkání s finalisty soutěže a novinářské dílny. Také se dozvíte, co byste mohli v příštích číslech svého časopisu zlepšit. Setkáte se s kamarády, kteří mají stejný zájem jako vy. Zároveň proběhne výstava všech přihlášených časopisů.

Přihláška zde: (nejpozději do 28.11. 2016 do 12:00, přihlášeným po tomto termínu negarantujeme účast na workshopech, bagetu a pití). Účast je pro 3 žáky + 1 pedagogický doprovod pro základní školy a účast je pro 5 žáků + 1 pedagogický doprovod pro střední školy.

https://goo.gl/forms/CtxUkMQ04HPECkbo2

Program zde (bude umístěn 7.11.):

program-vyhlaseni_2016_zakladni-skoly

program-vyhlaseni_2016_stredni-skoly